Monday, 11. December 2023
 
   
 

 

 

Mýtus starých, zaprášených knihoven už je dneska záležitostí starých románů. Dnešní regálové systémy jsou všechno, co od nich chcete.
 

 

MEX

 

Série Mex od designera Piera Lissoniho nejsou jen sedací soupravy a stolky, ale i tento model regálu s pevnými policemi. K dostání z tmavého mořeného dubu nebo v bílé a šedé variantě.
Cassina, cena od 64 175 Kč

 

 

 

 

 

SAKE 

 

 

Designer Pascal Mourque navrhl tento volně stojící model speciálně pro mladou generaci. Díky masivu a zesíleným policím je velmi stabilní, a to i přesto, že působí křehce.
Ligne Roset, cena 46 000 Kč

  

 

MONDOVISIONE 

 

Autorem tohoto skleněného modelu Mondovisione, který můžete uchytit na zeď, je designer Giovanni Garattoni. Jednotlivé police jsou skleněné a k tomu ještě různě dlouhé a široké.
Tonelli, cena k doptání u prodejce

 RUBIK

 

Tento úzký regál Rubik od Carla Curnini můžete naplnit knihami z obou stran. Jednotlivá policová okna se dají měnit na sedm způsobů, podle chuti, nálady a hlavně potřeby.
Emmebi, cena od 16 400 Kč

  

 

 

SHIFT

 

Otevřené a zároveň uzavřené prostory regálu se dají nejrůzněji měnit podle vaší potřeby.  Model navrhla designérka Patricia Urquiola. Regály jsou k dostání v různých délkách a několika barvách.
B&B Italia, cena dle zvolené sestavy

  

 
Jak na to?

 

Z veletrhu v Kolíně nad Rýnem bylo patrné, že knihovny stále více patří do povinného vybavení bytu či kanceláře. Snad každá důležitá firma je měla ve svých novinkách. Zeptali jsme se proto za vás, podle čeho bychom si takovou knihovnu měli pořizovat a na co bychom neměli zapomínat. Většina z těch, které byly na kolínském veletrhu vystavované, měla ale jedno společné - přizpůsobivost. Výrobci stále více dbají na individuální potřeby nových majitelů a majitelek. Zaplaťpánbu.

Čím se vyznačují:
Nové regálové systémy jsou jednoduché ve svém designu a tak následují trend dnešní architektury.
Jaké by měly být:
Opravdu dobré police na knihy jsou vyrobeny z kvalitního materiálu. Přitom není až tak důležité, jestli jde o takzvaný lehký materiál a metodu opěrného jádra, které se mimochodem vyznačují výbornou nosností, nebo o kvalitní dřevotřísku. Ale ruce pryč od levných desek z pochybného materiálu, po nějaké době se desky začnou různě prohýbat a ohýbat.
Trend:
Pro výběr materiálu a barvy regálů není ani tak rozhodující trend, spíš celkový interiér bytu. K tmavé dřevěné podlaze tvoří příjemný kontrast světle lakované regály, naopak modely z tmavého dřeva, jako např. africké wenge nebo ořechové dřevo, harmonizují s podlahou z přírodního nebo umělého kamene.
Co musí vydržet:
Samozřejmě musí unést plnou nálož knih, aniž by to na nich bylo vidět. Dobrou alternativou jsou flexibilní police.
Jak se pozná kvalita:
Opravdová kvalita se vlastně ukáže až po několika letech, pokud pak model vypadá a stojí jako první den, bez zprohýbaných desek a nestabilní konstrukce, pak můžete být spokojeni, vybrali jste si opravdu kvalitní výrobek.