Monday, 11. December 2023
 
   
 Dojem jako ve sportovním voze: U modelu DS-480 sází Alfredo Häberli na automobilové opěrky.Pohovka DS-480 pro de Sede od Alfreda Häberliho vypadá dobře z každého úhlu.Na veletrhu Imm Cologne jsme ji spolu s autorem také vyzkoušeli.

 

POHOVKA PO ŠVÝCARSKU

 

Být krásný ještě není všechno. Více o hodnotě nábytku prozradí jeho designové DNA. Tentokrát jsme si vzali pod lupu DS-480 od Alfredo Häberli pro de Sede.

 

FAKTA

Název: DS-480

Výrobce: de Sede

Materiál: kvalitní kůže – Living, Select, Naturale, Nuvo, Coloral

Rozměry: šířka max. 230 cm, výška

101 cm, hloubka sezení 53–160 cm

cena: od 211 140 Kč

 

Nápad:

Nastupovat, připoutat se a zakuklit se! S touto naprosto novou pohovkou DS-480 sleduje švýcarský specialista na kůži nový trend: rychlost! Co se nedá přehlédnout, jsou automobilové opěrky, kterými je tato sportovní lavice vybavena. Pohovka připomínající oblíbené kožené sedačky sportovních vozů poskytuje dobrou oporu za krkem a dostatek místa. Díky nové moderní olivové barvě vyvolává DS-480 trochu vintage pocit. Olivově zelený potah působí velmi ekologicky korektně a zároveň hodně luxusně.

 

Realizace:

Kožené pohovky od firmy de Sede se perfektně snáší s vyklápěcím a rozkládacím mechanizmem – to dokazuje model DS-450, který pro tuto švýcarskou firmu navrhnul Thomas Althaus. Model DS-480, který se objevil na letošním Veletrhu nábytku v Kolíně nad Rýnem, jde ještě dál: opěrky pro ruce a záda se dají nastavit do různých poloh – tak jak to známe z první třídy v letadlech. Tento dojem ještě umocňuje robustní chromovaný podstavec.

 

Designér:

Narodil se v Buenos Aires, má švýcarské kořeny a navrhuje pro Volvo, Moroso, Alias, Luceplan nebo Camper. Alfredo Häberli (* 1964) vnáší už celá léta svěží vítr do švýcarského designu: tradice plus inovace, především ale radost z navrhování – tak se dá shrnout jednoduše recept na úspěch.

www.alfredo-haeberli.com

 

Firma:

Komu se pod značkou de Sede vybaví jasné tvary, elegance, kouzlo plynulé linie a smysl pro výrazné barvy, ten má pravdu. De Sede ovládá dokonale výrazovou formu prémiové třídy. Styl a pohodlí, to je hlavním poselstvím a krédem firmy de Sede. Už skoro 50 let sází tato švýcarská firma nejen na tradiční řemeslo, ale také na inovaci. Hlavním kouzelným slovíčkem je ovšem kůže. A to je vidět při výběru. De Sede vyrábí pouze z hověziny pocházející z jižního Německa a Švýcarska. Zvířata z těchto regionů mají totiž ty nejlepší chovné podmínky. Při zpracování kůže se jí ponechávají její přirozené vrásnění, jizvy a póry: jako neklamné znamení její opravdovosti a přirozenosti.

 

www.desede.ch