Monday, 26. February 2024
 
   
 


1-2/2021

 

H.O.M.i.E.

leden-únor 2021

 

 

Obsah

 

Předplatné
David Kalista


MILÍ ČTENÁŘI!

 

Vypadnout z města se pro mnohé z nás jeví v poslední době jako stále akutnější potřeba. Ten, kdo si již stihl pořídit nějakou tu chalupu, nebo ještě lépe statek či hospodářské stavení, má v tomto ohledu vyhráno. Tedy pokud nepočítám vlastní ortel nad volným časem, protože druhý domov na venkově vyžaduje prakticky neustálou starost – sekání trávníku je jen špičkou ledovce. Kdo ovšem nemá možnost úniku z betonové džungle, tomu zbývá jediné – přenést venkov do svého bytu. V tomto vydání jsme pro vás připravili celou řadu témat a tipů, jak toho dosáhnout.

 

Inspiraci pro následující obsah jsme hledali nejen na venkově, ale také v historii. Podrobně jsme se například zaměřili na pozoruhodnou estetickou filozofii stylu americké komunity Shakerů, který se stal nadčasovým základem pro práci předních designérů současnosti.

V jistém smyslu byli tito lidé nejen velmi zruční řemeslníci, ale také skuteční průkopníci funkcionalismu, kteří myšlenky publikované v článku „Ornament a zločin“, jimiž se ve světě proslavil brněnský rodák a základatel moderny, architekt Adolf Loos, předběhli

o celé století. Pro ty, kdo nemají potřebu se modlit k puristicky zpracovanému nábytku, máme i poctivou, velmi solidní nabídku – rustikální nábytek z masivu, který do vašeho domova přinese selský ráz v mimořádně vkusném balení. Ze stejného důvodu jsme pro vás vybrali i venkovem inspirovaný porcelán a živoucí tapety, které do vaší domácnosti vnesou přírodu. A aby ten pocit byl skutečně dokonalý, očichali jsme za vás aromatické svíčky a difuzéry a vybrali ty, se kterými se iluze života na venkově přiblíží provoněné skutečnosti.

 

Příjemné čtení!

 

 

Příjemné čtení!


Další číslo vychází 29. února 2019.